







Free Cut 8mm Cob Strip Light 12V 24V 528 Chips 10W Flexible Led Strip Lights
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 39258131 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Voltage | DC12V |
| Power(W) | 10 W/Meter |
| LED Chips/m | 528 Led Chips/M |
| PCB Width | 8mm |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Voltage | DC12V |
|---|---|
| Power(W) | 10 W/Meter |
| LED Chips/m | 528 Led Chips/M |
| PCB Width | 8mm |
Product Description
Free Cut 8mm COB LED strip 12V 24V 528 Chips 10W LED Flexible Strip
Product Description
2. Excellent lighting with SDCM in 3-step.
3. Free-Cut design with a straight line of copper revealed on the surface, the ultimate solution of small cut, flexible installation in furniture lighting or decorative lighting.
4. 180° wide beam angle.
5. Flexible with 3M back tape, easy for installation.
| Model No | SF528-12V/24V -8mm |
| PCB Width | 8mm |
| LED Qty/m | 528Leds/M |
| PCB materials | 2Oz Double-sided coated pure copper |
| Voltage(V) | DC12V DC24V |
| Power(W) | 10W/Meter |
| Luminous(lm/m) | 500-850 |
| LED Chip Brand | Sanan |
| LED BINs | 5-Step, one BIN only for each order |
| CRI(RA>) | Ra >80(Ra >90/Ra >95 optional) |
| Color Tempertature | 2700/3000/4000/5000/6000k |
| IP Rate | IP20/IP55/IP65/IP67 |
| View Angle | 120 |
| Product Size(mm) | 5000*8*2.7mm |
| Package(m/roll) | 5M/roll (1m/roll,10m/roll,20m/roll.50m/roll,100m/roll. Customized length available) |
| Cutting Unit | 1mm |
| Adhesive Tape | 55230H 3M tape |
| Dimmable | YES |
| Certificate | UL,CE |
| Warranty | 3 Years |





Our Services
1. We can help all our customers in installing, design, and OEM/OED service.
2. Our all customer know: our connector, install clips, wires, is free with orders.
3. Any questions when using , we always fast reply with the professional methods.
4. We have rich experiences in different projects, we can provide professional customize service for customers who focus on project.
5. The shipping from us, very fast, because when we know the normal products you often ordered. We will do stock produce.
6. We are very honest and careful factory direct sell the products. So all products is tested very good and packing very strong.
FAQ
Q1: Do you have free sample?
A1: Yes, we can offer you free samples, excluding shipping cost.
Q2: What is your minimum order quantity?
A2: Usually MOQ is 100m, but we also accept small order for trail.
Q3: What's your delivery time?
A3: Samples can be finished within 3-5 days, bulk order is about 7-10 working days according to quantity.
Q4: What's your delivery ways as usual?
A4: Normally, we help you send the products by Express, Air or Sea transportation.
Q5: What's the payment term?
A5: We accept T/T, PayPal , Cash.
Q6: Do you offer OEM customized services?
A6: Yes, we offer OEM services. We can print your logo on products, and customize the products and packaging and the other things for you.



