



5050 Running Water Digital Flexible Led Strip 60 LEDs/M SPI Pixel led flexible ribbon
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 37377236 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Voltage | DC24V |
| Power | 14.4W/Meter |
| LED Qty/m | 60Leds/M |
| PCB Width | 10mm |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Voltage | DC24V |
|---|---|
| Power | 14.4W/Meter |
| LED Qty/m | 60Leds/M |
| PCB Width | 10mm |
Product Description
5050 Single Color Digital Flexible Led Strip 60 LEDs/M SPI Pixel Led Tape
Product Description
1. 24V single point single control, 60pcs/M SPI signal
2. External IC, continuous transmission even when 1 light bead gets broken
3. Suitable for small & independent application
4. 3-year warranty
Product Parameter
| Model No | S560-24V-10mm-SPI |
| PCB Width | 10mm |
| LED Qty/m | 60Leds/M |
| PCB materials | 2Oz Double-sided coated pure copper |
| Voltage(V) | 24V DC |
| Power(W) | 14.4W/Meter |
| Luminous(lm/m) | 976-1135 |
| LED Chip Brand | Sanan |
| LED BINs | 3-Step, one BIN only for each order |
| CRI(RA>) | Ra >90(Ra >95 optional) |
| Color Tempertature | 2700/3000/3500/4000/6000k |
| IP Rate | IP20/IP55/IP65/IP67 |
| View Angle | 120 |
| Product Size(mm) | 5000*10*2.1mm |
| Package(m/roll) | 5M/roll (Customized length available) |
| Cutting Unit | 6LED/100mm |
| Adhesive Tape | 55230H 3M tape |
| Dimmable | Yes |
| Certificate | UL,CE |
| Warranty | 2 Years |

Product Images



Frequently Asked Questions
Q1: Do you have free sample?
A1: Yes, we can offer samples for testing. Please contact us for freight and sample details.
Q2: What is your minimum order quantity?
A2: Usually MOQ is 100m, and trial orders can be discussed according to product type.
Q3: What’s your delivery time?
A3: Samples are usually ready in 3-7 days. Bulk production depends on quantity and customization.
Q4: Do you offer OEM services?
A4: Yes, we support OEM and ODM service including logo, packaging and specification customization.
Our Services
- Professional LED strip design, installation guidance, OEM and ODM support.
- Fast response for product selection, samples, quotations and technical questions.
- Factory-direct quality control with strong packaging for export orders.
- Custom lengths, waterproof grades, CCT, voltage and accessory matching are available.
x
![Product Image]()