




320 Chips Cob Led Rgb 24V 9.6W Dot Free Cob LED Tape Light
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 37277374 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Voltage | DC24V |
| Power(W) | 9.6W/Meter |
| LED Chips/m | 320Led Chips/M |
| PCB Width | 8mm |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Voltage | DC24V |
|---|---|
| Power(W) | 9.6W/Meter |
| LED Chips/m | 320Led Chips/M |
| PCB Width | 8mm |
Product Description
8mm Width 320 Chips Cob Led Strip 24V 9.6W Dot Free LED Tape Light
Product Description
1. Linear LED strip and dot-free with large light-emitting angle
2. Suitable for furniture lighting and decorative lighting application
3. High quality PFC, high termal 3M adhesive
4. With life span over 60000H
5. Suitable for various dimming controllers
Product Parameters
| Model No | SF320-24V-8mm |
| PCB Width | 8mm |
| LED Qty/m | 320 Chips/m |
| PCB materials | 2Oz Double-sided coated pure copper |
| Voltage(V) | 24V DC |
| Power(W) | 9.6W/Meter |
| Luminous(lm/m) | max 950 |
| LED Chip Brand | Sanan |
| LED BINs | 3-Step, one BIN only for each order |
| CRI(RA>) | >90 |
| Color Tempertature | 2700/3000/4000/6000k |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| View Angle | 120 |
| Product Size(mm) | 5000*8*1.2mm |
| Package(m/roll) | 5M/roll (Customized length available) |
| Cutting Unit | 50mm |
| Adhesive Tape | 55230H 3M tape |
| Dimmable | Yes |
| Certificate | UL,CE |
| Warranty | 3 Years |
| CRI | CCT | Lm/m | Lm/W | Energy Efficiency Class |
| >90 | 1900K | 734 | 76 | G |
| 2700K | 864 | 90 | G | |
| 3000K | 907 | 94 | G | |
| 4000K | 950 | 99 | G | |
| 6000K | 907 | 94 | G |
Product Images




Frequently Asked Questions
Q1: Do you have free sample?
A1: Yes, we can offer samples for testing. Please contact us for freight and sample details.
Q2: What is your minimum order quantity?
A2: Usually MOQ is 100m, and trial orders can be discussed according to product type.
Q3: What’s your delivery time?
A3: Samples are usually ready in 3-7 days. Bulk production depends on quantity and customization.
Q4: Do you offer OEM services?
A4: Yes, we support OEM and ODM service including logo, packaging and specification customization.
Our Services
- Professional LED strip design, installation guidance, OEM and ODM support.
- Fast response for product selection, samples, quotations and technical questions.
- Factory-direct quality control with strong packaging for export orders.
- Custom lengths, waterproof grades, CCT, voltage and accessory matching are available.
x
![Product Image]()