

3 Pin 10mm Transparent SMD LED Strip Connectors PCB To Wire Quick Connection
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 41397298 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Package | PE Bag + Carton |
| Width for Strip | 10mm |
| Pin | 3 PIN |
| Housing Color | Transparent Clear |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Package | PE Bag + Carton |
|---|---|
| Width for Strip | 10mm |
| Pin | 3 PIN |
| Housing Color | Transparent Clear |
Product Description
Product Description:
3 Pin 10mm Transparent SMD LED Strip Connectors PCB To Wire Quick Connection
Led Strip Connectors are ideal for soldering-free connection of LED strips. With a transparent housing color, these connectors are great for adding a touch of elegance to any lighting project. Our LED Strip Connectors come with a width of 10mm to fit most LED strips. These PCB To Wire connectors are sold with a minimum order quantity of 100pcs, making it easy to purchase the exact amount required. Our Solderless LED Strip Connector allows for easy installation and a secure connection. The Free Welding LED Strip Connector is a great choice for any lighting projects.
Features:
- Product Name: LED Strip connectors
- Pin: 3 PIN
- Function: Connected
- Product Material: Copper+PC
- Item Type: PCB To Wire
- Easy Installation: DIY No Welding Required
- PCB to wire
- Free Welding LED Strip Connector
- Transparent PC
- Copper and PC Material
Technical Parameters:
| Product Name | Solderless LED Strip Connector |
|---|---|
| Function | Connected |
| Easy Installation | DIY No Welding Required |
| Pin | 3 PIN |
| Package | PE Bag + Carton |
| Item Type | PCB To Wire |
| Product Material | Copper+PC |
| Width for Strip | 10mm |
| MOQ | 100pcs |
| Description | Connector For 10mm 3PIN SMD LED Strip |
| Special Feature | Transparent, Use for 3pin 8mm LED Strip Light |
Product Images


Frequently Asked Questions
Our Services
- Professional LED strip design, installation guidance, OEM and ODM support.
- Fast response for product selection, samples, quotations and technical questions.
- Factory-direct quality control with strong packaging for export orders.
- Custom lengths, waterproof grades, CCT, voltage and accessory matching are available.