

IP65 Waterproof Lighting Fixture 60cm 120cm 150cm LED Tri Proof Light
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 42020016 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Product Name | Waterproof Lighting Fixture |
| Luminous Eciency | 80-90 Lm |
| Power | 18W/36W/45W |
| Length | 60cm/120cm/150cm |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Product Name | Waterproof Lighting Fixture |
|---|---|
| Luminous Eciency | 80-90 Lm |
| Power | 18W/36W/45W |
| Length | 60cm/120cm/150cm |
Product Description
IP65 Waterproof Lighting Fixture 60cm 120cm 150cm LED Tri-Proof Light
Product Description:
1. Use stainless steel screws.
2. Clear or milky PC cover for option. Milky PC cover with light guide material inside to improve light transmittance; beautiful, no dazzling, no glare.
3. Light source with SMD2835, high lumen and long lifetime.
4. With terminal block inside, easy for the wiring connection, more safe.
5. Using cable gland.
6. Power supply built-in.
7. Using stainless steel clips,more easy for installation and maintenance.

Technical Parameters:
| Product Name | Waterproof Lighting Fixture |
|---|---|
| Input Voltage | 90-265 VAC |
| IP Rating | IP65 |
| Product Name | Tri-Proof Lighting, Waterproof Lighting Fixture |
| Length | 60cm/120cm/150cm |
| CCT | 2700K – 6500K |
| Warranty | 5 Years |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Working Temperature | -40℃~+45℃ |
| Power | 18W/ 36W/45W |
Product Images

Frequently Asked Questions
Q1: Do you have free sample?
A1: Yes, we can offer samples for testing. Please contact us for freight and sample details.
Q2: What is your minimum order quantity?
A2: Usually MOQ is 100m, and trial orders can be discussed according to product type.
Q3: What’s your delivery time?
A3: Samples are usually ready in 3-7 days. Bulk production depends on quantity and customization.
Q4: Do you offer OEM services?
A4: Yes, we support OEM and ODM service including logo, packaging and specification customization.
Our Services
- Professional LED strip design, installation guidance, OEM and ODM support.
- Fast response for product selection, samples, quotations and technical questions.
- Factory-direct quality control with strong packaging for export orders.
- Custom lengths, waterproof grades, CCT, voltage and accessory matching are available.
x
![Product Image]()