



34W/M Super Ultrabright Led Strip 12mm Led Strip 24V 140LM/W 256LEDs/M
| Place of Origin | CHINA |
|---|---|
| Brand Name | YIZEE LIGHT |
| Certification | CE/RoHS |
| Model Number | 37377414 |
| Minimum Order Quantity | 100M |
| Price | Negotiation |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50000m/month |
| Voltage | DC24V |
| Power | 34W/Meter |
| LED Qty/m | 256Leds/M |
| PCB Width | 12mm |
| Delivery Time | 3-7days sample, mass order within 20 days |
| Packaging Details | Neutral Packing, OEM Packing Are Available |
| Other Service | OEM & ODM, One To One Communication |
Product Details
| Voltage | DC24V |
|---|---|
| Power | 34W/Meter |
| LED Qty/m | 256Leds/M |
| PCB Width | 12mm |
Product Description
12mm Super Ultrabright led Strip 24V 34W/M 140LM/W 256LEDs/m
Product Description
1. Ultrabright Led Strip,140lm/W@4000K/CRl80/SDCM<3
2. Consistent luminance due to IC integrated
3. High quality PFC, high thermal 3M adhesive
4. With life span over 60000H
5. Suitable for various dimming controllers
6.Custom led strip,meet color temperature and power customization
Product Parameter
| Model No | CS8256-24V-12mm |
| PCB Width | 12mm |
| LED Qty/m | 256Leds/M |
| PCB materials | 3Oz Double-sided coated pure copper |
| Voltage(V) | DC24V |
| Power(W) | 34W/Meter |
| Luminous(lm/m) | 4380-4610 |
| LED Chip Brand | Sanan |
| LED BINs | 3-Step, one BIN only for each order |
| CRI(RA>) | Ra >80(Ra >90/Ra >95 optional) |
| Color Tempertature | 2700/3000/3500/4000/6000k |
| IP Rate | IP20/IP55/IP65/IP67 |
| View Angle | 120 |
| Product Size(mm) | 2500*12*1.6mm |
| Package(m/roll) | 2.5M/roll (Customized length available) |
| Cutting Unit | 8LED/31.25mm |
| Adhesive Tape | 55230H 3M tape |
| Dimmable | NO |
| Certificate | UL,CE |
| Warranty | 5 Years |
| CRI | CCT | LM/M | LM/W |
| >90 | 2700K | 4191 | 123 |
| 3000K | 4400 | 129 | |
| 3500K | 4470 | 131 | |
| 4000K | 4610 | 136 | |
| 6000K | 4400 | 129 |
Product Images




Frequently Asked Questions
Q1: Do you have free sample?
A1: Yes, we can offer samples for testing. Please contact us for freight and sample details.
Q2: What is your minimum order quantity?
A2: Usually MOQ is 100m, and trial orders can be discussed according to product type.
Q3: What’s your delivery time?
A3: Samples are usually ready in 3-7 days. Bulk production depends on quantity and customization.
Q4: Do you offer OEM services?
A4: Yes, we support OEM and ODM service including logo, packaging and specification customization.
Our Services
- Professional LED strip design, installation guidance, OEM and ODM support.
- Fast response for product selection, samples, quotations and technical questions.
- Factory-direct quality control with strong packaging for export orders.
- Custom lengths, waterproof grades, CCT, voltage and accessory matching are available.
x
![Product Image]()